wtorek, stycznia 10, 2006

Pośladki zimą

Jako że jest zima i przeważnie ludzie codzą w długich kurtkach zakrywających pośladki, to jest okazja żeby nad nimi(pośladkami) popracować. Najlepszym momentem żeby to zrobić jest podróż do pracy bądź szkoły lub na inne zajęcia. Zakładam że większośc osób podróżuje autobusem, ale nawet jak nie, to niektóre z tych "ćwiczeń" będzie mógł wykonać w domu lub na spacerze.


  • Ćwiczenie pierwsze - na stojąco: Powiedzmy że stoisz sobie w autobusie. Jak zawsze siedzisz, to zrób sobie i jakiejś babci dobry uczynek i wstań. Oprzyj sięnajlepiej o jakąś ścianę, szybę lub drzwi. Napnij lewy pośladek i trzymaj go tak przez 5 sekund. Wyluzuj pośladek i napnij drugi. Wyluzuj pośladek i napnij ponownie lewy. Powtarzaj to aż Cię pupa nie rozboli:P albo dojedziesz tam gdzie jechałeś. To wszystko. Prawda że proste? Nie zajmuje zbyt wiele Twojej uwagi, a mięśnie pracują.
  • Ćwiczenie drugie - idąc: Powiedzmy, że idziesz z przystanku do domu, lub z przystanku na przystanek, lub do pracy z przystanku. Whatever. Jak stawiasz krok, to przesadnie napnij pośladek odpowiadający właśnie stawianej nodze. Będzie to śmieszne uczucie, jakbyś przesadnie kręcił(a) tyłkiem, co jest oczywiscie prawdą, ale czego sięnie robi dla poprawienia sylwetki:) Zresztą lepiej teraz, gdy tego nie będzie widać spod kurtki, niż jakby ktoś miał tak chodzić w środku lata. Nie. Zakładam że do tego czasu będziecie mieli śliczne tyłeczki, jędrne i zgrabne:] Taki spacerek powinien wam zmęczyć trochę pośladki, co jest oczywiście wskazane. Dobrze Wam idzie. Tak trzymać!
  • Ćwiczenie trzecie - na siedząco: Powiedzmy, że jecie obiad, pracujecie przy biurku a w okolicy nikogo nie ma, możecie trochę popodskakiwać na krześle. Napnij oba pośladki i tak trzymaj przez 30 sekund. Zrób 3-5 serii z 10 sek przerwy pomiędzy każdą. Na początku będziecie się trochę trzęśli, ale to normalne gdy mięśnie dawno nie były używane. Finito! Jesteście genialni.


Kilka uwag dotyczących częstotliwości powtarzania ćwiczeń. Ogólnie zestawy ćwiczeń powinny być powtarzane co 2-3 dni. Jako że ten zestaw ćwiczeń nie jest zbyt wyczerpujący podejrzewam że można go robić codziennie. Jednak jeśli zauważycie, że w pewnym momencie robicie coraz mniej powtórzeń, coraz krócej możecie przytrzymać napięty mięcień, to wydłuzcie przerwę do dwóch dni. Jestem właśnie w trakcie testowania tego zestawu, więc piszcie również jak Wam idzie.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

chciałbym wiedzieć jakie pigułki bierzesz? ;)

zielonobrody pisze...

Jak to jak zwykle?? Czuję się obrażany... Zaraz zamknę się w sobie... Pigułki biorę na poprost włosów:P

Anonimowy pisze...

A moim zdaniem to tekst jest dokładnie odpowiednio idiotyczny :] (Czy jak by powiedzieli inni - odpowiednio normalny). Nice, nice.. even Nicer :]

Anonimowy pisze...

Proponuję jeszcze ćwiczenie udek. Nie łódek tylko udeniek. Należy w autobusie obniżyć środek ciężkości tak jakby się siadało na krześle. Nogi powinne być rozjechane na szerokość ramion. Pupa nie powinna być wypieta bo ktoś pomyśli że puszczacie bąka. Ćwiczenie to powinno byc wykonywane powoli i trwać kilka minut. Łatwiej wtedy zapanować nad przeciążeniami środka komunikacji oraz stajemy się mniej wywrotni gdy ktoś na nasz wpadnie. A udka po tym jak talala. :)