poniedziałek, grudnia 31, 2007

Koniec sezonu, pora na finały NFL

I wreszcie wszystko jasne. Sezon 2007 National Football League zakończony. Nie odbyło się bez spektakularnych akcji, spektakularnych porażek, spektakularnych wygranych oraz spektakularnych wywrotek. Ważne, że już koniec sezonu i można zacząć finały:) A zatem zaczynamy podsumowanie!


Największą porażką sezony była drużyna Miami Dolphins, która (przypomnę, ze rozgrywanych jest w sezonie 16 meczy przez 17 weekendów, każda drużyna ma jeden weekend wolny) wygrała jeden mecz w sezonie zasadniczym i to na dodatek w 16 tygodniu. Po tej wygranej właściciel się popłakał i nie chciał rozmawiać z dziennikarzami o sprzedaży klubu.
Największą wygraną sezony są New England Patriots, którzy nie przegrali ani jednego meczu w sezonie. Dokładnie tak. Na dokładkę główni gracze drużyny pobili tyle rekordów, że aż mi się nie chce wymieniać. Oczywiście liga już sprzedaje koszulki w stylu "undefeated 2007" i "Patriots 16:0" oraz "The Patriots Perfect season". Ale przecież pierwszy raz w historii NFL dokonano takiego czynu, więc jest z czego się cieszyć.


Co do najlepszych zagrań i najlepszych wywrotek sezonu, to na pewno wkrótce zaczną się pojawiać na youtube, więc nie będę się zagłębiał w to. Zresztą każdy lubi co innego. Mi się bardzo podobało zagranie z meczu Pittsburg Steelers @ Saint Louis Rams, gdy podczas puntu, czyli akcji kopanej której celem jest oddanie przeciwnikowi piłki jak najdalej od swojego pola punktowego, punter drużyny Steelers, Daniel Sepulveda zamiast kopnąć piłkę jak najwyżej i jak najdalej... podał ją do absolutnie nie krytego Najeh Davenporta. To to nawet wkleję:)


Ostatnie tygodnie również wykluczyły z gry kilku graczy, którzy mieli jechać na coroczny Pro-Bowl na Hawajach. Jest to jedyny mecz ligi NFL rozgrywany na tych wyspach i gromadzi wybranych przez kibiców graczy w meczy między drużynami złożonymi z najlepszych graczy obu konferencji(to jest American Football Conference i National Football Conference, które 8.06.1966 połączyły się w obecną ligę NFL). Odbywa się po Super Bowl, czyli w lutym.


Nie pozostaje mi nic innego niż przedstawić rozkład jazdy na Playoffs:) Dzieje się to w następujący sposób. Do Playoffs wchodzi sześć zespołów z każdej konferencji. Cztery to zwycięzcy w swoich dywizjach i dwa zespoły z dziką kartą(czyli najlepsze po liderach dywizji). W pierwszym tygodniu odbywają się mecze Wild Card obu konferencji, czyli zespoły 3 kontra 6 oraz 4 kontra 5. W drugi weekend stycznia odbędą się mecze 1 kontra 4 lub 5 oraz 2 kontra 3 lub 6. Dwa zespoły które wygrają te mecze jadą na finał konferencji 20.01 i mistrzowie konferencji spotykają się na Super Bowl XLII 3.02.08. Mecze Playoffs będą transmitowane przez platformy cyfrowe Cyfra+ oraz n.


To tyle. Zachęcam do oglądania!

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

ikkwsnvws ywszalpgl qhyxjgkyg [url=http://www.discount-uggboots.info]ugg boots clearance[/url] wzjeygmdt aczhxcsor mlmkqjljr lzmtawldt khtzeecla [url=http://www.discount-uggboots.info]cheap ugg boots[/url] jllwjnabd gxfiqnrqm zlmtplmis on [url=http://www.discount-uggboots.info]www.discount-uggboots.info[/url] vzayckuhu vomxoraua iormlpkjk jjwjsikno
[url=http://discountuggbootsoutletscheapsaleonline.webstarts.com]discount ugg boots[/url] fkurorlgh piywaexga jtvfnlwgh [url=http://discountuggbootsoutletscheapsaleonline.webstarts.com]ugg boots sale[/url] pmxnelyql lldkcadtz uafacyaew wgkgxjnks zvwxjuyjx on [url=http://discountuggbootsoutletscheapsaleonline.webstarts.com]discountuggbootsoutletscheapsaleonline.webstarts.com[/url] iaeylhaax tkbscprjc hezxprzzt hzloosynm
Related articles:
http://vanessahudgensph.com/vanessa-hudgens-brittany-snow-bff-reunion/http:%2f%2fdiscountuggbootsoutletscheapsaleonline.webstarts.com
http://thesurvivalwire.com/deals/low-cost-survival-chow/comment-page-1/http:%2f%2fdiscountuggbootsoutletscheapsaleonline.webstarts.com
http://test.sguwars.com/forum/posting.php?mode=reply&f=7&t=64884