niedziela, grudnia 18, 2005

Recenzja: Nieustraszeni Bracia Grimm

Nieustraszeni bracia Grimm są oszustami. Tak... I wreszcie na ich drodze, okupujący Niemcy Francuzi, stawiają zagadkę, która okazuje sięnie być fałszerstwem, lecz jest autentyczną bajką do życia wsadzoną. Tak, bez sensu to trochę, no ale cóż. Ogólnie aktorzy dobrzy, no ale...


Pierwsze "ALE": Efekty wizualne kompletnie kaszaniaste. Już nawet jestem skłonny darować beznadziejną łódkę w Piratach z Karaibów, bo te efekty zwaliły mnie z fotela... z nudów oczywiście. Co chwila widziałem, że za aktorami jest makieta z narysowaną scenerią. Porażka.


Drugie "ALE": To, że pomysł był nawet niezły, to dobra. Jednak wykonanie co najmniej dziwne. Do ogólnego zarysu bajki, wrzucono jak najwięcej kawałków bajek braci Grimm, jak siędało. Mówiąc kawałków, mówię dosłownie. Tu babcia z czerwoniutkim jabłkiem, tu czerwony kapturek idący przez las(chociaż wiesniacy nie wyglądali na takich, którzy by kiedykolwiek widzieli TAK czerwoną pelerynkę, nie ma mowy), wilk bardzo zły, koń, który pożarł dziewczynkę, "the gingerbread man", który ukradł dziewczynce twarz, a potem ją wchłonął(tak na dobrą sprawę, to powstał z błota). Szczerze, to nawet nie dam sobie paznokcia uciąć, że chociaż połowa z tych bajek na przwdę została napisana przez braci Grimm. Co dalej, królowa zamknięta na szczycie wierzy, która zmarła 500 lat wcześniej, a ciągle powtarza do swojego lustra "lustereczko powiedz przecie", połączone z kilkoma innymi bajkami, mianowicie królewną zamkniętą w wierzy, która zapuściła długaśny warkocz i wszedł po nim królewicz. Takich i innych wtrąceń nie trzymających siękupy jest bez liku.


Trzecie "ALE" kieruję do reżysera. Terry Gilliam, please. If you're making a movie adressed to a larger audience, please please please make it have at least come sense! For cryin' out loud, Jabberwocky had more sense than this!


Dziękuję za uwagę. Film obejrzałem do końca, ale na dobrą sprawe z przymusu, żeby siez wami podzielić moim przykrym doświadczeniem. Nawet nie ma kurcze porzadnego zakończenia!!! Będziecie niemile zaskoczeni zakończeniem wątku "romantycznego". Więc jak na film na tą skalę rozreklamowany i tak na dobrą sprawę dobrze się zapowiadający dostaje ode mnie:


Ocena:
2/6

Brak komentarzy: